Privatumo politika

„Biogen“ svetainių pareiškimas dėl privatumo

„Biogen“ yra įsipareigojusi gerbti jūsų privatumą. Suprantame, kaip svarbu saugoti asmens duomenis ir taikyti aukštus etikos ir reguliavimo standartus tokių duomenų tvarkymui. Šioje privatumo politikoje paaiškinama „Biogen Lietuva“ (toliau – „Biogen“) politika ir praktika, kuria siekiama apsaugoti asmens duomenis ir laikytis taikytinų duomenų apsaugos įstatymų.

KOKIĄ INFORMACIJĄ RENKAME

(a)     Informacija, kurią renkame tiesiai iš jūsų

„Biogen“ renka informaciją tiesiai iš jūsų, kai nusprendžiate sukurti paskyrą mūsų svetainėse ar mobiliosiose programose, paskambinti ar el. paštu arba kitu būdu tiesiogiai mums pateikti informaciją. Toliau pateikiami informacijos, kurią galime rinkti tiesiai iš jūsų, pavyzdžiai:

 • Vardas Pavardė
 • Kontaktiniai duomenys (el. pašto adresas, telefono numeris, pašto adresas ir kt.)
 • Naudotojo vardas ir slaptažodis
 • Gimimo data
 • Bendravimo pasirinkimai
 • Amžius
 • Verslo informacija, įskaitant darbo istoriją, išsilavinimo istoriją, kvalifikaciją, profesiją ir specializacijos sritis

(b)     Informacija, kurią renkame, kai lankotės mūsų svetainėse

Kai lankotės šioje svetainėje, turime prieigą prie toliau nurodytos informacijos apie Jus:

Registracija svetainėje. „Biogen“ sukūrė šią svetainę taip, kad galėtumėte apsilankyti pas mus ir peržiūrėti informaciją apie mūsų siūlomas paslaugas ir produktus, nepateikdami savanoriškai jokių asmens duomenų. Jei nuspręsite užsiregistruoti, kad galėtumėte naudotis „Biogen“ funkcijomis ir paslaugomis kaip vartotojas arba sveikatos priežiūros specialistas, mes iš Jūsų rinksime asmens duomenis ir ši informacija gali būti sujungta, kad suteiktume Jums Jūsų prašomas paslaugas ar informaciją arba užtikrintume, kad saugome išsamius, naujausius ir tikslius asmens duomenis.

IP adresas. Kai apsilankote šioje svetainėje, įrašome jūsų kompiuterio interneto protokolo (IP) adresą. Pagal IP adresą jūsų tapatybė nėra nustatoma, tačiau jis leidžia palaikyti su jumis ryšį, kai naršote šioje svetainėje.

(c)     Neskelbtini asmens duomenys

„Biogen“ vengia rinkti neskelbtinus asmens duomenis. Tačiau retais atvejais, pavyzdžiui, suteikiant daugiau galimybių naudotis paramos pacientams pasiūlymais, „Biogen“ gali tekti rinkti neskelbtinus asmens duomenis, įskaitant sveikatos duomenis. Jei būtina rinkti kokius nors neskelbtinus jūsų asmens duomenis, kai to reikalaujama pagal duomenų apsaugos įstatymus, gausime aiškų jūsų leidimą tai daryti.

KAIP MES NAUDOJAME JŪSŲ INFORMACIJĄ

Pateikdami savo asmens duomenis sutinkate, kad, jei tai leidžiama pagal vietos teisę arba jei sutikote iš mūsų gauti šiuos pranešimus, galime naudoti šią informaciją tam, kad:

 • atsakytume į Jūsų užklausas;
 • pagerintume savo paslaugų lygį;
 • patobulintume savo pranešimų turinį;
 • teiktume patarimus, naudingą informaciją, produktų naujienas ir naujinimus;
 • praneštume apie naujus produktus ir paslaugas;
 • sužinotume Jūsų nuomonę apie mūsų produktus ir paslaugas;
 • apsvarstytume Jūsų prašymą dėl įdarbinimo;
 • savo administraciniais ir kokybės užtikrinimo tikslais;
 • kitais tikslais, kurie gali būti išsamiai aprašyti šioje svetainėje.

Naudodami Jūsų asmens duomenis vadovaujamės toliau nurodytais principais:

(a)     Apribojimas

„Biogen“ rinks tik tuos Jūsų asmens duomenis, kurie yra būtini vienam ar keliems mūsų teisėtiems verslo tikslams arba kurių reikalaujama pagal įstatymus. Be to, „Biogen“ asmens duomenis rinks tik teisėtomis ir sąžiningomis priemonėmis, o ne nepagrįstai atgrasiu būdu.

(b)     Paskirtis

Kai „Biogen“ rinks jūsų asmens duomenis, imsimės pagrįstų priemonių, kad praneštume, kokius asmens duomenis renkame, kokiais tikslais renkame informaciją, ir tokią informaciją naudosime tik nurodytais pagrindiniais ar susijusiais antriniais tikslais.

(c)     Atskleidimas

„Biogen“ informuos Jus apie organizacijas (arba organizacijų tipus) kurioms paprastai galime atskleisti šiuos asmens duomenis, ir mes pateiksime Jums kontaktinę informaciją tuo atveju, jei norėtumėte susipažinti su turimais Jūsų asmens duomenimis arba norėtumėte atnaujinti savo asmens duomenis ar nuostatas.

KAIP BENDRINAME JŪSŲ DUOMENIS SU KITAIS

Atminkite, kad leidžiamas asmens duomenų perdavimas trečiosioms šalims arba kitoms „Biogen“ grupės įmonėms apima duomenų perdavimą iš vienos šalies į kitą ir gali apimti perdavimą į šalį, kurioje įstatymais užtikrinama kitokia apsauga nei jūsų šalyje. Tokiais atvejais imsimės atitinkamų priemonių, kad užtikrintume tinkamą duomenų apsaugą pagal galiojančius duomenų apsaugos įstatymus.

(a)     Asocijuotosios įmonės

Galime atskleisti asmens duomenis savo asocijuotosioms įmonėms šioje privatumo politikoje aprašytais tikslais. Asocijuotosios įmonės yra tos įmonės, kurias bendrai valdo mūsų patronuojančioji įmonė „Biogen, Inc.“.

(b)     Trečiosios šalys

„Biogen“ gali naudotis trečiųjų šalių paslaugomis ir tos trečiosios šalys gali pareikalauti atskleisti jūsų asmens duomenis. Jei trečiajai šaliai suteiksime prieigą prie jūsų asmens duomenų, joms prieiga bus suteikta tik tais tikslais, kurie atitinka šią privatumo politiką, ir jos privalės saugoti jūsų asmens duomenis pagal visus taikomus duomenų apsaugos įstatymus.

(c)     Teisėsauga

Tam tikromis aplinkybėmis, reaguodami į teismo nutartį, šaukimą į teismą, kratos orderį, įstatymą ar kitą teisės aktą, galime būti paraginti paskelbti Jūsų asmens duomenis. Planuojame bendradarbiauti reaguodami į tokius prašymus ir imtis atitinkamų priemonių, kad prašantysis suvoktų asmens duomenų, kuriuos jis gali gauti, neskelbtiną pobūdį. Taip pat pasiliekame teisę bendradarbiauti su teisėsaugos institucijomis tiriant ir patraukiant baudžiamojon atsakomybėn naudotojus, kurie pažeidžia mūsų taisykles arba elgiasi neteisėtai ar žalingai asmenų arba asmens duomenų, už kuriuos esame atsakingi, atžvilgiu.

(d)     Produktų ataskaitos

Jei kreipiatės į mus dėl savo patirties naudojant vieną iš mūsų produktų, prireikus galime naudoti Jūsų pateiktą informaciją pateikdami skundus ar pranešimus apie nepageidaujamus reiškinius vietos ir tarptautinėms sveikatos ar farmacijos reguliavimo institucijoms ir jei to reikalaujama pagal įstatymus.

(e)     Įmonių sandoriai

Galime atskleisti Jūsų informaciją trečiajai šaliai, jei tai susiję su įmonės reorganizavimu, susijungimu, pardavimu, bendrąja įmone, perleidimu, perdavimu ar kitokiu disponavimu visa ar bet kuria mūsų verslo dalimi, turtu ar akcijomis, taip pat ir bankroto ar panašių procedūrų atveju.

SLAPUKAI IR KITOS TECHNOLOGIJOS

„Biogen“ naudoja įvairias technologijas, kad įvertintų, kaip naudojamos mūsų svetainės, suasmenintų jūsų patirtį ir pateiktų pagal jūsų pomėgius pritaikytą internetinį turinį, pavyzdžiui, interneto žymas ir slapukus. Slapukai – tai nedideli teksto failai, kuriuos mūsų svetainės išsaugo jūsų kompiuteryje arba kitame įrenginyje su interneto prieiga. Šie slapukai leidžia atskirti jus nuo kitų šios svetainės naudotojų ir patobulinti šią svetainę bei jūsų patirtį joje naršant. Daugiau informacijos apie slapukus ir kitas duomenų rinkimo technologijas rasite mūsų slapukų ir kitų technologijų politikoje.

MŪSŲ SAUGUMO PRIEMONĖS

Norime, kad Jūsų asmens duomenys būtų kuo geriau apsaugoti. Palaikysime Jūsų asmens duomenų apsaugos lygį pagal duomenų apsaugos įstatymus ir naudosime visus turimus techninius išteklius, kad užkirstume kelią Jūsų duomenų praradimui, keitimui, neleistinai prieigai arba tvarkymui. Saugumo priemonės, kurias taikome visiems asmens duomenims apsaugoti, yra sukurtos taip, kad atitiktų arba viršytų pramonės standartus, kad jų negalėtų pasiekti įsibrovėliai, tačiau turėtumėte žinoti, kad jokia saugumo priemonė nėra 100 proc. saugi, ir visada turėtumėte imtis atitinkamų saugumo priemonių savo asmens duomenims apsaugoti, įskaitant naujausios antivirusinės programinės įrangos užtikrinimą.

NUORODOS Į KITAS SVETAINES

„Biogen“ svetainėse taip pat gali būti nuorodų į svetaines, kurios, mūsų manymu, gali būti naudingos ir informatyvios. Nereklamuojame ir nerekomenduojame šių svetainių turinio ar paslaugų ir nesame atsakingi už šių kitų svetainių privatumo užtikrinimo praktiką. Raginame jus žinoti ir perskaityti kiekvienos aplankytos svetainės privatumo politiką.

„Biogen“ taip pat gali bendradarbiauti su kitomis įmonėmis, kad kartu su jomis teiktų jums turinį ar paslaugas svetainėje, kurioje naudojami keli prekių ženklai – „Biogen“ logotipas ir kelių prekių ženklų naudojimo partnerio logotipas. Turėtumėte perskaityti atskirą svetainės, kurioje naudojami keli prekių ženklai, privatumo politiką, nes kai kuriais atžvilgiais ji gali skirtis nuo mūsų privatumo politikos.

MŪSŲ VAIKŲ POLITIKA

Šios svetainės turinys ir paslaugos skirti vyresniems nei 18 metų naudotojams. Svetainė nėra skirta pritraukti nepilnamečių naudotojų. Jei sužinosime, kad jaunesnis nei 18 metų asmuo šioje svetainėje savanoriškai pateikė asmens duomenis arba kad paslaugų teikėjas savanoriškai pateikė informaciją apie jaunesnį nei 18 metų pacientą, tokią informaciją ištrinsime iš savo aktyvių duomenų bazių.

KAIP SAUGOME INFORMACIJĄ IR JŪSŲ TEISES

Jūsų asmens duomenis saugome ne ilgiau, nei tai yra būtina tikslams, kuriems jie yra renkami.

Galite bet kada susisiekti su „Biogen“, jei norite susipažinti su savo asmens duomenimis arba sužinoti, kokius Jūsų asmens duomenis turime (pavyzdžiui, gauti informacijos apie asmens duomenų šaltinį).  Galite nesutikti, kad Jūsų asmens duomenys būtų tvarkomi, jei turite tam teisėtų priežasčių, ir reikalauti savo asmens duomenis ištaisyti arba ištrinti.

Jei „Biogen“ tvarko Jūsų asmens duomenis remdamasi Jūsų sutikimu, galite bet kuriuo metu sau nepakenkdami atsiimti sutikimą susisiekdami su mumis, naudodami toliau nurodytus kontaktinius duomenis. Tai neturės įtakos duomenų tvarkymui pagal Jūsų sutikimą iki to momento, kai atsiimate sutikimą.

Atkreipiame dėmesį, kad kai kurios iš šių teisių yra ribojamos galiojančiais duomenų apsaugos įstatymais ir mes turime teisę rinkti, tvarkyti ir saugoti Jūsų asmens duomenis, kad vykdytume savo teisinius įsipareigojimus (pavyzdžiui, duomenis, susijusius su nepageidaujamais reiškiniais). Prieš vykdydami bet kokį Jūsų prašymą, galime paprašyti pateikti papildomos informacijos, reikalingos Jūsų tapatybei patvirtinti.

SUSISIEKITE SU MUMIS

Jei turite abejonių dėl to, kaip „Biogen“ renka arba tvarko Jūsų asmens duomenis, ar turite kokių nors klausimų, susijusių su šiuo pareiškimu dėl privatumo, arba norėtumėte pasinaudoti savo teisėmis, kaip nurodyta pirmiau, galite kreiptis į „Biogen“ Pasaulinį privatumo biurą adresu privacy@biogen.com.

MŪSŲ PRIVATUMO POLITIKOS PAKEITIMAI

Asmens duomenis naudosime tik taip, kaip aprašyta privatumo politikoje, kuri galiojo, kai informacija buvo surinkta iš Jūsų. Tačiau pasiliekame teisę bet kuriuo metu (pavyzdžiui, dėl duomenų apsaugos įstatymų pakeitimų) pakeisti šios privatumo politikos sąlygas. Apie pataisymus skelbsime šioje svetainėje. Prireikus imsimės tinkamų ir pagrįstų veiksmų, kad gautume Jūsų sutikimą dėl tokių pakeitimų.

INFORMACIJA EUROPOS EKONOMINĖS ERDVĖS GYVENTOJAMS

Pagal Europos Sąjungos duomenų apsaugos teisės aktus duomenų valdytojas yra juridinis asmuo, kuris yra atsakingas už Jūsų asmens duomenų apsaugą ir pagalbą įgyvendinant duomenų apsaugos teises. Jūsų asmens duomenų šioje svetainėje valdytojas yra:

Biogen Lithuania UAB
Gedimino pr 20,
01103 Vilnius, Lietuva

Su „Biogen“ ES duomenų apsaugos pareigūnu galite susisiekti el. paštu privacy@biogen.com.

Jei manote, kad jūsų teisės į privatumą buvo pažeistos, galite pateikti skundą vietos duomenų apsaugos institucijai.  Išsamią informaciją apie vietos duomenų apsaugos instituciją galite rasti čia: https://ec.europa.eu/justice/data-protection/article-29/structure/data-protection-authorities/index_en.htm